Een MRI magneet van 7,3 ton zweeft aan een kraan door de lucht en wordt via een opengebroken gevel op de eerste verdieping AZ Klina binnengeloodst. Van daaruit gaat het 50 meter doorheen de polikliniek: een tocht met veel pas- en trekwerk tot in een op maat gemaakte kooi van Faraday, die het sterke magneetveld moet afschermen. De hele operatie duurde meer dan zes uur. Een technisch huzarenstukje dat maandenlange voorbereiding vereiste.
Vorig jaar kende de overheid ons een licentie voor een 2de MRI-toestel toe, een belangrijke en noodzakelijke uitbreiding voor onze medische beeldvorming. Naast ons bestaande 1,5 tesla-toestel (tesla verwijst naar de sterkte van het magneetveld), zal deze nieuwe 3 tesla-MRI gebruikt worden voor onderzoeken die baat hebben bij een hogere beeldkwaliteit. Door beide types naast elkaar in te zetten, kunnen we gericht kiezen welk toestel voor welk onderzoek het meest geschikt is.
De komende weken en maanden volgen de installatie en de afstelling van het toestel en opleiding van onze medewerkers. Vanaf september wordt het nieuwe toestel stapsgewijs in gebruik genomen.